​Ermenistan Dışişleri: Karabağ, müzakere sürecine daha fazla dahil olmalı - Gündem
20 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

22 Mayıs 2018  

​Ermenistan Dışişleri: Karabağ, müzakere sürecine daha fazla dahil olmalı

​Ermenistan Dışişleri: Karabağ, müzakere sürecine daha fazla dahil olmalı ​Ermenistan Dışişleri: Karabağ, müzakere sürecine daha fazla dahil olmalı
Ermenistan Dışişleri: Karabağ, müzakere sürecine daha fazla dahil olmalı]Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Tigran Balayan, Başbakan Nikol Paşinyan’ın Artsakh (Dağlık Karabağ) sorunu ile ilgili açıklamasını değerlendirdi.

Paşinyan Başbakan görevine seçilmesinden hemen sonra Karabağ’a yaptığı ziyaret esnasında düzenlenen basın toplantısında Artsakh’ın müzakere sürecine yeniden dahil olması gerektiğini açıklamıştı.

22 Mayıs’ta gazetecilerle görüşen Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Ermenistan’ın dış politikasında bir değişiklik yaşanmadığını vurgulayarak “Artsakh’ın katılmasına dair ısrarlarımız bir yenilik değil. Yıllar boyunca bunu demiştik ve diyoruz. Ancak şimdi bazı gerçekler değişti ve hem Başbakan Paşinyan’ın hem de diğer formatlarla bunun hakkında konuşması Artsakh’ın müzakere sürecine daha fazla dahil olması gerektiği anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Balayan, yeni Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan’ın talimatı üzerine ülkenin dış politikası ile ilgili bilgi vermek amacıyla Dışişleri Bakanlığı’nda düzenli olarak brifinglerin yapılacağını bildirdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+