Güney Kıbrıs, Ermeni Soykırmı`nın tanıma mücadelesini desteklemeye devam edecek - Gündem
18 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Մասիս / Ժամ : Բաւական

Gündem :

23 Mayıs 2018  

Güney Kıbrıs, Ermeni Soykırmı`nın tanıma mücadelesini desteklemeye devam edecek

Güney Kıbrıs, Ermeni Soykırmı`nın tanıma mücadelesini desteklemeye devam edecek Güney Kıbrıs, Ermeni Soykırmı`nın tanıma mücadelesini desteklemeye devam edecek
Temaslarda bulunmak üzere Ermenistan’a gelen Rum Temsilciler Meclisi Başkanı Demetris Syllouris, 22 Mayıs’ta Soykırımı Anıtı’nı ziyaret ederek açıklama yaptı.

Syllouris Güney Kıbrıs’ın, gelecekte olası benzeri olayları engellemek hedefiyle Ermeni Soykırımı’nın Türkiye tarafından tanınması için Ermeni halkının verdiği mücadeleyi desteklemeye devam edeceğini söyledi.

Meclisi Başkan, Ermeni Soykırım’nın tüm dünya ve özellikle Türkiye tarafından tanınmasının önemine değinerek tüm soykırımların tanınmasının gelecek için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Güney Kıbrıs’ın “dost ve kardeş bir ülke ve halk olarak” Ermenilerin bu mücadelesini desteklediğini dile getiren Syllouris, Ermeni Soykırımı’nın tanınmasının “insanlığa karşı bir yükümlülük” olduğunun altını çizdi.

Bu konudaki mücadelenin Türkiye’nin soykırımı tanıması durumunda sona ereceğini kaydeden Syllourisve Türkiye’nin soykırımını tanınması durumunda, Pontus Yunanlıları, Ermeniler, Asurlular ve Suriye ile Irak dâhil diğer haklara karşı aynı davranışlarda bulunmayacağı konusunda bir beyan olabileceğine dikkat çekti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+