Ermenistan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: ``Yeni nükleer santralin inşası söz konusu değil`` - Gündem
25 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ցրօն / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

25 Mayıs 2018  

Ermenistan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: ``Yeni nükleer santralin inşası söz konusu değil``

Ermenistan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: ``Yeni nükleer santralin inşası söz konusu değil`` Ermenistan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: ``Yeni nükleer santralin inşası söz konusu değil``
Ermenistan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Artur Grigoryan, ülkede yeni bir nükleer santral inşa etmeye gerek olmadığını söyledi.

Bugün Metsamor Nükleer Santraline yaptığı ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Grigoryan ''Yeni hükümet kurulalı kısa bir süre geçti, ve Bakan yardımcıları ile de görüştüğüm gibi, şu anda yeni bir nükleer santralin inşaasına gerek yok'' dedi.

Gazeteciler Bakana daha önce Başbakanın yeni nükleer santralinin meselesinin hükümetin odak noktasında olduğunu söylediğini hatırlatınca, Artur Grigoryan ''Bu, ciddi araştırmalar gereken bir konudur. Birden yeni bir nükleer santral kuracağımızı söyleyemeyiz. Ermenistan'ın enerji sisteminin kesintisiz çalışması ve iç pazar tüketimimiz için yeterli enerji üretim tesislerimiz var. Yeni bir nükleer santralin inşası şu anda söz konusu değil'' dedi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+