​Suriye, Güney Osetya ve Abhazya bağımsızlığını tanıdı - Gündem
25 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

29 Mayıs 2018  

​Suriye, Güney Osetya ve Abhazya bağımsızlığını tanıdı

​Suriye, Güney Osetya ve Abhazya bağımsızlığını tanıdı ​Suriye, Güney Osetya ve Abhazya bağımsızlığını tanıdı
Suriye yönetimi Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlığını tanıdı. Abhazya Devlet Başkanı Raul Hacimba, devlet başkanlığının internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Abhazya ve Suriye, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkileri büyükelçilikler seviyesinde tanıdığını ve diplomatik ilişkiler kurduğunu ilan etti. Bu, iki ülkenin tüm alanlarda ilişkileri geliştirme arzusunu ortaya koyuyor" dedi.

Konuyla ilgili Güney Osetya Dışişleri Bakanlığı'ndan da açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Güney Osetya ve Suriye, uluslararası hukukun temel ilkelerine bağlılığını teyit ederek, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkileri büyükelçilikler seviyesinde tanıdığını ve diplomatik ilişkiler kurduğunu ilan etti" ifadelerine yer verildi.

Güney Osetya Devlet Başkanı Anatoliy Bibilov ise, karşılıklı tanıma ve diplomatik ilişkilerin kurulmasının önemli bir tarihi gelişme olduğunu kaydetti. Bibilov, Suriye yönetimine ve bizzat Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a minnettar olduklarını vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+