Garo Paylan yakında Ermenistan’ı ziyaret edip Nkol Paşinyan ile görüşecek - Gündem
20 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

31 Mayıs 2018  

Garo Paylan yakında Ermenistan’ı ziyaret edip Nkol Paşinyan ile görüşecek

Garo Paylan yakında Ermenistan’ı ziyaret edip Nkol Paşinyan ile görüşecek Garo Paylan yakında Ermenistan’ı ziyaret edip Nkol Paşinyan ile görüşecek
HDP İstanbul Milletvekili Ermeni Garo Paylan yakında Ermenistan’ı ziyaret ederek Başbakan Nokol Paşinyan ile görüşme arzusunda. Akunq.net sitesine verdiği demeçte Paylan ziyaretinin Türkiye’de 24 Haziran tarihinde öngörülen seçimlerden hemen sonra yapacağını da sözlerine ekledi.

2017’de Ermenista’na yaptığı ziyareti çerçevesinde Nikol Paşinyan ve ve Yelk Partisi (müteffiki) ile yaptığı görüşmeyi hatırlayan Paylan “En son Ermenistan ziyaretimde Yelk Partisi’nin temsilcileri ve sayın Nikol Paşinyan ile bir görüşme şansım olmuştu. Kendilerini mütevazi bir parti olarak görüyorlar idi. Ben onlara dedim ki; ben sizin parti programınızı takip ediyorum. HDP’nin programının çok benzeri bir programınız var. Ve onlara mutlaka başaracaklarını söylemiştim. Bütün desteğimi veriyordum. Ama bu kadar çabuk başarılı olacaklarını gerçekten ben de beklemiyordum. Altı ay sonra Ermenistan’da sessiz bir devrim yaptılar ve yoksulların, ezilenlerin sesini sokaklardan demokratik bir değişim rüzgarı ile iktidara taşıdılar. Ben kendilerine başarılar diliyorum. Ve her türlü desteği vermeye hazır olduğuma dair kendisi (Nikol Paşinyan ile görüştüm) görüştüm. Yakın zamanda da, seçimlerden hemen sonra Ermenistan’a gidip yüz yüze de görüşmeyi planlıyorum” ifadelerini kullandı.

HDP’nin Ermeni sorunu konusunda izlediği politika hakkında sorusunu cevaplayan Paylan şinları söyledi:

“Partimin Ermeni siyaseti ile ilgili veya bütün halkların siyaseti ile ilgili pozisyonu nettir. Bütün halkların hem geçmişte yaşadıkları soykırım ve katliamlar ile yüzleşmek, hem de tabii ki bugüne dair siyasetimizde eşitlik hukukuna dayalı bir yaşamı hayata geçirmek. Mücadelemiz bu yöndedir. Bu yönde partimin herhangi bir aması, fakatı yoktur. Bütün halkların kardeşliği, eşitliği hem tesis etmek, hem de geçmiş ile yüzleşmek üzere politikası var. Bu politikamız ile mücadele etmeye devam edeceğiz”.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+