​Karabağ`da hükümet karşıtı protestolara son verildi - Gündem
25 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ցրօն / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

05 Haziran 2018  

​Karabağ`da hükümet karşıtı protestolara son verildi

​Karabağ`da hükümet karşıtı protestolara son verildi ​Karabağ`da hükümet karşıtı protestolara son verildi
Artsakh (Dağlik Karabağ) başkenti Stepanakert’te son günlerde devam eden mitinglerin koordinasyon merkezi, Cumhurbaşkanı Bako Sahakyan’la elde edilen anlaşma ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın çağrısı üzerine mitinglere son verildiğini duyurdu.

Artsakh Ombudsman Personeli Başkanı Artak Beglaryan, sosyal medyada konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Oluşan durumda doğru çözüm buydu, çünkü diyalog ve verimli iletişim hepimizin çıkarlarına uyuyor.”

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da Artsakh vatandaşlarının bu kararı vesilesiyle, “Artsakh Cumhuriyeti’nin gururlu vatandaşları, sizinle gurur duyuyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Daha önce Paşinyan, Karabağ’da güvenlik güçleri ile sivillerin katılımıyla yaşanan arbede nedeniyle protesto eylemleri düzenleyen protestocuları eylemleri durdurmaya ve hükümet ile elde edilen anlaşmaların yerine getirilmesine imkan vermeye çağırmıştı.

Hatırlanacağı üzere, Artsakh Milli Güvenlik Teşkilatı’nın bir grup askerleri, iki sivil vatandaşı darbetmişi. Siviller hastaneye kaldırılırken 2 Haziran’da Stepanakert’te protesto eylemleri başlatıldı. Protestocular, emniyet, savcılık, MGT özel birlik komutanlarının ve hatta Cumhurbaşkanı Bako Sahakyan’ın istifasını talep ediyordu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+