İstanbul`daki Ermeni kilisesine saldırı düzenleyen kişiye dava açıldı - Gündem
20 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

07 Haziran 2018  

İstanbul`daki Ermeni kilisesine saldırı düzenleyen kişiye dava açıldı

İstanbul`daki Ermeni kilisesine saldırı düzenleyen kişiye dava açıldı İstanbul`daki Ermeni kilisesine saldırı düzenleyen kişiye dava açıldı
İstanbul, Kadıköy Caferağa Mahallesi’ndeki Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nin duvarına saldırı düzenleyen Serdar K. hakkında ibadethanelere zarar verme suçundan 4 aydan 1 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 30 Nisan'da Kadıköy Caferağa mahallesi, Muvakkithane caddesi üzerinde bulunan Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin duvarına 'Erzurumlu 25 bu vatan bizim Allah' ibareli yazı yazıldığı ve kapı önüne de çöp döküldüğünün tespit edildiği belirtildi.

İddianamede, Serdar K.’nın “bipolar bozukluk, psikotik özellikli manik hecme” denilen psikiyatrik hastalığın etkisinde olduğu kaydedilerek işlediği suça yönelik cezai sorumluluğunun olmadığı ifade edildi. Kaban hakkında TCK'nın "Akıl hastalığı nedeniyle işlediği fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılayamayan veya bu fiille ilgili davranışlarını yönlendirme yeteneği önemli derecede azalmış kişiye ceza verilmez. Ancak, bu kişiler hakkında güvenlik tedbirine hükmolunur" hükmünü düzenleyen 'akıl hastalığı' başlıklı 32. maddesi ile TCK'nın 57. maddesindeki akıl hastalarına özgü güvenlik tedbirlerinin uygulanması da istendi.

Hazırlanan iddianame gönderildiği 62. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Şüpheli Kaban'ın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+