​Daron Acemoğlu: Ben kendim Ermenistan`a her şekilde yardım etmeye hazırım - Gündem
25 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

14 Haziran 2018  

​Daron Acemoğlu: Ben kendim Ermenistan`a her şekilde yardım etmeye hazırım

​Daron Acemoğlu: Ben kendim Ermenistan`a her şekilde yardım etmeye hazırım ​Daron Acemoğlu: Ben kendim Ermenistan`a her şekilde yardım etmeye hazırım
Ünlü ekonomist Daron Acemoğlu, “Amerika’nın Sesi”ne verdiği demeçte, kadife devriminden sonra ülkede yapılacak reformlar sürecinin Ermenistan vatandaşları tarafından yönetilmesi gerektiğini vurguladı. Ermeni Diasporasının rolünün de çok önemli ollduğunu ifade eden Acemoğlu, Diaspora ahlaki destek ve mali yatırım olmak üzere toplam iki yönde Ermenistan’a destek olması gerektiğini dile getirdi.

Ünlü ekonomist, “Ancak bazen Diasporanın bazı temsilcileri süreçleri dışarıdan yönetmeye çalışıyorlar ki eminim bu yanlış bir yaklaşımdır” ifadelerini kullandı.

Ermenistan’da herhangi bir resmi göreve başlama ihtimaline de değinen Acemoğlu, “Kanaatimce Ermenistan dışında yaşayanlar destek verebilir, tavsiyelerde bulunabilir, fakat eminim ki Ermenistan vatandaşları kendi devletini kendilerini geliştirmeli. Ben kendim her şekilde yardım etmeye hazırım, çünkü bunun Ermenistan için gerçekten bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum. Kanaatince Ermenistan’daki süreçlere taze bir bakışla bakmak faydalı olabilir, fakat tüm süreçler ve faliyetler merkezinde Ermenistan vatandaşlarının bulunması gerekiyor” yorumunu yaptı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+