​Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan Avrupa ve ABD turuna çıktı - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

19 Haziran 2018  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan Avrupa ve ABD turuna çıktı

​Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan Avrupa ve ABD turuna çıktı ​Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan Avrupa ve ABD turuna çıktı
Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan önceden varılan anlaşmalar gereği çalışma ziyaretleri için 18 Haziran'da yurt dışına çıktı.

Cumhurbaşkanlğı Basın Servisi’nden edinilen bilgiye göre, Sarkisyan’ın ilk durağı resmi ve gayri resmi bir dizi görüşme yapacağı Birleşik Krallık (BK) olacak. Buckingham Sarayı’nda da görüşmeler yapacak Sarkisyan Ermenistan’ın eski Birleşik Krallık Büyükelçisi olaran BK Dışişleri Bakanlığı’nda veda görüşmesi yapacak.

Sarkisyan Londra’dan Paris’e gidecek. Cumhurbaşkanı Fransa başkentinde Ermenistan’ın rekabet avantajlarını tanıştırmak ve Ermenistan’a yatırım olanakalarını ele almak amacıyla Fransa’nın iş çevreleri temsilcileriyle görüşmeler yapacak.

Sarkisyan Paris’te Uluslararası Frankofoni Örgütü genel Sekreteri Michaëlle Jean iel yapacağı görüşmede 7-12 Ekim tarihleri arasında Yerevan’da yapılacak Frankofoni zirvesi çerçevesinde düzenlenecek iş foromu ile ilgili konular da görüşecek.

26 Haziran'da Amerika Birleşik Devletleri'ne hareket eden Armen Sargsyan Washington’da Smithsonian Enstitüsü’nde Ermeni kültürel mirasına ithaf edilen “Ulusal Yaşam” Festivali'ne katılacak. Washington'da, Cumhurbaşkanı Sargsyan ABD Senatosu'ndaki Ermenistan Cumhuriyeti'nin 100. yıldönümü için düzenlenen resepsiyona da katılacak.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+