​Oyuncu Meltem Cumbul: Dink`ın öldürülmesi beni çok yıktı, sanki bunu ben yapmışım gibi hissettim - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

26 Haziran 2018  

​Oyuncu Meltem Cumbul: Dink`ın öldürülmesi beni çok yıktı, sanki bunu ben yapmışım gibi hissettim

​Oyuncu Meltem Cumbul: Dink`ın öldürülmesi beni çok yıktı, sanki bunu ben yapmışım gibi hissettim ​Oyuncu Meltem Cumbul: Dink`ın öldürülmesi beni çok yıktı, sanki bunu ben yapmışım gibi hissettim
İzmir’de doğan ve Los Angeles’te yaşayan tanınmış Türk sinema ve dizi oyuncusu Meltem Cumbul, Gökçe Albayrak’a bir röportaj verdi.

Yurtdışında olduğun zaman Türkiye ile daha fazla ilgilenmeye başladığını, daha fazla köşe yazısı ve haber takip ettiğini bildiren Cumbul, dışarıda olduğu için herşeye daha objektif bakabildiğini kaydetti. Bu açıdan bazen Türkiye için çok umutlu bazen de çok umutsuz olduğunu vurgulayan oyuncu, şu ifadelerini kullandı:

“Mesela, Hrant Dink'in öldürülmesi beni çok yıktı. Ben orada Ermenilerle yaşıyorum; bankacım Ermeni. Yüzüne bakamadım! Ben Amerika'da kendi bankacıma yaklaşık 1 ay gidemedim. O benimle o kadar özel ilgileniyor ki; sanki bunu ben yapmışım gibi hissettim! Ve bu yüzden bir ay sonra gittiğimde ondan özür diledim.”

Dink’in öldürülmesinden sonra ABD’deki Ermenilerin davranışlarının değiştiğini kaydeden oyuncu, “Oradaki Ermeniler, tabii ki yara aldıkları için sana karşı kötü davranıyorlar. Ama ben empati kurmaya çalışıyorum. Dolayısıyla bu anlamda ilişkileri kuvvetlendirmek benim orada yaptığım ve yapacağım şeyler” şeklinde konuştu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+