Suriye doğumlu Ermeni vatandaşların Gürcistan`a giriş sorunu halledildi - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

02 Temmuz 2018  

Suriye doğumlu Ermeni vatandaşların Gürcistan`a giriş sorunu halledildi

Suriye doğumlu Ermeni vatandaşların Gürcistan`a giriş sorunu halledildi Suriye doğumlu Ermeni vatandaşların Gürcistan`a giriş sorunu halledildi
Suriye’de doğan Ermenistan vatandaşlarının Gürcistan’a girişiyle ilgili sorun halledildi. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’nın Basın Sözcüsü Tigran Balayan, daha önce Suriye’li Ermeni vatandaşlarının Gürcistan’a girişinin gerçekten sınırlandırıldığını, fakat şu anda böyle bir sorun mevcut olmadığını duyurdu.

Balayan,“Gürcistan’dan aldığımız resmi açıklamaya göre şu anda böyle kısıtlamalar sözkonusu değil. Vatandaşlarımızın, ileride bu tür bir sorunla karşı karşıya gelmeleri durumda hemen Gürcistan’da Ermenistan Büyükelçiliğine veya Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’na başvurmalarını rica ederiz.” şeklinde konuştu.

İleride yapılacak NATO zirvesi konusuna da değinen Dışişleri Sözcüsü, Ermenistan’ın NATO zirvelerine katılmadığını, fakat NATO zirvesinin yanısıra düzenlenen ve Afganistan’daki barış misyonuna katılan ülkelerin yöneticilerinin yer aldığı zirveye katılacağını bildirdi. Ermenistan'ın, Afganistan’da bazı NATO ülkelerinden daha büyük katılım sağladığını vurgulayan sözcü, barış misyonuna katılan ülke olarak bu zirveye katılmaya davet edildiğini açıkladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+