Richard Mills: Amerikalılar Ermeni kültür ve geleneklerine aşık oluyorlar - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

04 Temmuz 2018  

Richard Mills: Amerikalılar Ermeni kültür ve geleneklerine aşık oluyorlar

Richard Mills: Amerikalılar Ermeni kültür ve geleneklerine aşık oluyorlar Richard Mills: Amerikalılar Ermeni kültür ve geleneklerine aşık oluyorlar
Ermeni halkı özgürlük ve bireysel haklarının mücadelesi için sokağa çıkmaya cüret etti. Beyan, ABD Bağımsızlık Günü resepsiyonunda ABD Erivan Elçisi Richard Mills’ten geldi.

Mills, Ermenistan’daki hareketin Birleşik Devletler kurucu babalarının işlemlerine çok benzer olduğunu ifade etti.

Mills konuşmasında kısa bir süre önce Washington’da bulunduğunu burada bu yıl Ermeni kültürü temalı Smithsonian Folklife Festivalini ziyaret ettiğini kaydederek ʺAmerikalıların Ermeni kültür, gelenek ve mutfağına sevdalanmakta olduklarını söyleyebilirim. Onların da aynı şekilde, sizin bana ve eşime Ermenistan’da bulunduğum zaman verdiğiniz tüm sıcaklık ve dostluğu hisstemleri için Ermenistan’ı ziyaret etmeyi arzulayacakları umudunu taşıyorum.ʺ dedi.

Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ise Ermenistan’ın bağımsızlığından bu yana ABD’nin demokratik kurumların pekişmesi, sivil toplumun gelişimi ve yolsuzlukla mücadeleye karşı Ermenistan’a inanılmaz yardım gösterdiğini belirtti.

Bakan ʺErmenistan ve ABD arasında diyalog aralarında ekonomik ilişkiler de olmak üzere aktif şekilde devam ediyor ve biz bunu derinleştirmeyi arzu ediyoruzʺ dedi.

Mnatsakanyan aynı zamanda Ermenistan’ın AGİT Minsk Grubu eşbaşkanı olarak ABD’nin çabalarını yüksek takdir ettiğini vurgulayarak ʺErmenistan tarihinin ciddi etabını geçmiştir ve ülkeniz bunda esaslı katkıya sahiptir. Ermenistan’da gerçekleşen, Ermeniler tarafından ve Ermeniler adına gerçekleştirildiʺ dedi.

Bu yılki Bağımsızlık resepsiyonunda temanın elçi Mills’in baba eyaleti Louisiana olduğunu kaydedelim.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+