​Bakanlar Ermeni üretimi bilgisayarlarla çalışacaklar - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

05 Temmuz 2018  

​Bakanlar Ermeni üretimi bilgisayarlarla çalışacaklar

​Bakanlar Ermeni üretimi bilgisayarlarla çalışacaklar ​Bakanlar Ermeni üretimi bilgisayarlarla çalışacaklar
Ermenistan Cumhuriyeti bakanları, 4 Temmuz tarihinden itibaren yeni üretilen “ArmTab” bilgisayarlarla çalışacaklar. Konu hakkında Başbakan Nikol Paşinyan 4 Temmuz’da gerçekleşen hükümet oturumunda “Gördüğünüz gibi yaklaşımımız değişti ve bizler artık Ermeni üretimi bilgisayarlarla çalışacağız.” diyerek duyuruda bulundu.

Oturum, yeni araçlarla donatılan küçük salonda gerçekleşti. Sputnik Armenia sitesinin haberine göre, oturum salonlarının tamamının donatımı henüz bitirilmedi.

Nikol Paşinyan sözlerine şöyle devam etti: “Bu politik bir yaklaşımdır. Ermenistan’da yüksek teknolojinin gelişiminin bizler için öncelik olduğunu duyurmuştuk. Önceliğimiz sadece işletim sistemleri değil, bunun yanında üretimdir.”

Ayrıca Başbakan Paşinyan, Ermeni üretimi bilgisayarların Ulusal Meclis’te de kullanımının önerileceğini açıkladı. Ermenistan vatandaşlarına da önceliği Ermeni üretimi ürünlere vermeleri konusunda duyuruda bulundu.

Başbakanlık kadro yöneticisi Eduard Aghajanyan kişisel Facebook sayfasında bilgisayarların alımı için maddi bir harcama yapılmadığını, üretici firmanın tabletleri hükümete hediye ettiğini bildirdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+