Dışişleri, Ermeni ve Azeri Dışişleri bakanlarının buluşma hazırlıklarına ilişkin bilgiyi yorumladı - Gündem
06 Aralık 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Տրե / Օր : Մադեղ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

07 Temmuz 2018  

Dışişleri, Ermeni ve Azeri Dışişleri bakanlarının buluşma hazırlıklarına ilişkin bilgiyi yorumladı

Dışişleri, Ermeni ve Azeri Dışişleri bakanlarının buluşma hazırlıklarına ilişkin bilgiyi yorumladı Dışişleri, Ermeni ve Azeri Dışişleri bakanlarının buluşma hazırlıklarına ilişkin bilgiyi yorumladı
Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri bakanlarının buluşma hazırlıklarına ilişkin bilgiyi yorumladı.

Dışişleri Basın Sekreteri Tigran Balayan NEWS.am’e yaptığı açıklamada, AGİT Minsk Grubu Rus eşbaşkanı Igor Popov’un konuya ilişkin demecini şu şekilde yorumladı:

ʺBuluşma mekanı ve zamanına ilişkin nihai mutabakat olduğunda, bu konuda önceden haberdar ederizʺ.

Igor Popov, APA Ajansına açıklamasında Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri bakanları buluşmasdının öngörüldüğünü belirtti.

Popov açıklamasında eşbaşkanların daha önce olduğu gibi, Dağlık Karabağ meselesinde kamuoyuna açık beyanatta bulunmaktan zorlandıklarını kaydederek ʺDağlık Karabağ sorunu çözüm meselesinin hassasiyetini dikkate alarak AGİT Minsk grubu eşbaşkanları şimdilik temaya yönelik kamuoyuna açık herhangi bir açıklamadan kaçınmaktadır. ‘Üçlünün’, ilgili duyurusu Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının öngörülen buluşması sonuçları çerçevesinde yapılır. Bunun ne zaman yapılacağının pek yakında duyurulacağı umudunu taşıyoruz.ʺ dedi.Bu haber ne.....m kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+