​Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları`nın görüşmesi planlanıyor - Gündem
22 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

07 Temmuz 2018  

​Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları`nın görüşmesi planlanıyor

​Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları`nın görüşmesi planlanıyor ​Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları`nın görüşmesi planlanıyor
AGİT Minsk Grubu’nun Rusya’lı eşbaşkanı İgor Popov, Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları'nın görüşmesinin planlandığını bildirdi.

Popov, “Karabağ ihtilafının normalleştirilmesinin hassaslığını göz önünde bulundurarak, AGİT Minsk Grubu eşbaşkanları şimdilik konuyla ilgili açıklamalar yapmaktan kaçınıyor. Üçlü, Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları'nın beklenen görüşmesinden sonra gerekli açıklamayı yapacak. Görüşme gününün yakın gelecekte netleşeceğini ümit ediyoruz” yorumunu yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın temsilcisi Mariya Zaharova, daha önce yaptığı bir konuşmada Rusya’nın, Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları'nın olası görüşmesini selamlayacağını ve mutabakata varılıp görüşmenin gerçekleşmesi durumunda verimli olmasını dilediğini vurgulamıştı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrap Mnatsakanyan ise, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in savaşa meyilli açıklamalarına cevap vererek, Karabağ konulu müzakere masasında daha sorumlu ve sağduyulu bir tarafa ihtiyaç olduğunu vurgulamıştı. Bakan Mnatsakanyan, ihtilafın sadece barış yoluyla ve AGİT Minsk Grubu çerçevesinde çözülebileceğini sözlerine eklemişti.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+