​Beyaz Rusya pasaportuyla bir Ermeni Azerbaycan’ı ziyaret edip baba evine kadar ulaştı - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Այգ

Gündem :

10 Temmuz 2018  

​Beyaz Rusya pasaportuyla bir Ermeni Azerbaycan’ı ziyaret edip baba evine kadar ulaştı

​Beyaz Rusya pasaportuyla bir Ermeni Azerbaycan’ı ziyaret edip baba evine kadar ulaştı ​Beyaz Rusya pasaportuyla bir Ermeni Azerbaycan’ı ziyaret edip baba evine kadar ulaştı
Rusya ve İsrail vatandaşı, ünlü bloger Aleksandr Lapşin Facebook sayfasında bir video yayınladı. Bu videoyu hazırlayan kişi kendisini Ermeni olarak tanıtıyor ve Beyaz Rusya pasaportuyla nasıl Azerbaycan’ı ziyaret edebildiğini anlatıyor.

Karabağ kaynaklı Artsakhpress.am haber ajansının aktardığı bilgiye göre Lapşin kendi sayfasında böyle yazıyor: “İşte Azerbaycan’ı ziyaret edip Gence’de (Erm.- Gandzak) bulunan baba evine kadar ulaşan Beyaz Rusya pasaportlu bir Ermeni.”

Lapşin aynı zamanda okuyucularına Azerbaycan’ın ırkçlık sebebleriyle Ermenilerin ülkeye girişini yasakladığını hatırlattı. “Gence”ye ve o kişinin ebeveynlerine gelince, Ermeniler oradan Karabağ savaşı döneminde kaçmak zorunda kalmışlar ve onların evlerini Azeriler ele geçirmişler” diye yazıyor Lapşin. Azerbaycan istihbarat elemanları onun Ermeni olduğunu kaydetmediler ve sonuçta bu genç güzel bir röportaj hazırlayıp geri dönmesini başarmıştır.

Lapşine göre onun hazırladığı bu kısa filim sıradan Azeri vatandaşlarının fakirliğini ve kötülüğünü, korkunç ölçülere varan Ermeni fobyası ve casusluk hastalığı ortaya koyuyor. Azerbaycan’dan sonra bu genç Ermenistan’ı ve Karabağ’ı (Artsakh) da ziyaret etti.

Lapşin bunun büyük bir risk içerdiğini vurguluyor, zira ona göre sadece Gence’de yürüyüp Ermenilerin terk etmek zorunda kaldıkları evler hakkında soru sorması bu gencin daha tutuklanmadan öldürülmesine sebep olabilirdi. “Bizim onur listemize bir kişinin daha ekleneceğini bekliyoruz” şakayla sözünü bitiriyor Lapşin, Azerbaycan’ın “kara listesini” kastederek.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+