​NATO zirvesinde Ermenistan’ı kimler temsil edecek? - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

10 Temmuz 2018  

​NATO zirvesinde Ermenistan’ı kimler temsil edecek?

​NATO zirvesinde Ermenistan’ı kimler temsil edecek? ​NATO zirvesinde Ermenistan’ı kimler temsil edecek?
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın önderliğinde Ermeni delegasyonu 11-13 Temmuz tarihleri arasında Brüksel’de yapılması öngörülen NATO zirvesine katılacak. Başbakan Paşinyan’ın kararıyla Ermeni delegasyonunun içinde Başbakan yardımcısı Mher Grigoryan, Savunma Bakanı Davit Tonoyan ve Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan da dahil edildi.

Delegasyonda aynı zamanda Başbakanın dış ilişkiler üzerine danışmanı Arsen Kharatyan, Eğitim ve Bilim Bakanı Arayik Harutyunyan, Ermenistan’ın NATO daimi temsilcisi, elçi Gagik Hovhannisyan ve Belçika Krallığı’nda Ermenistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Tatul Margaryan da yer alıyorlar.

Daha önce NATO Genel Sekreterinin siyasi konularla ilgili yardımcısı James Apaturay, NATO’nun Ermenistan’la ilişkilerini daha da derinleştirme ve artık başlatılan reformları genişletme konusunda Paşinyan’ın hükümetine destek vermeye hazır olduğunu dile getirdi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'nın resmen açıklamada bulunmamasına rağmen NATO’nun üst düzey memuru, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın da NATO zirvesinde katılımcıların arasında olacağını ifade etti.

NATO Genel Sekreterinin siyasi konularla ilgili yardımcısı “Evet, Ermenistan Başbakanı zirveye katılacaktır. Net olarak bilgim yok, fakat umarım NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile fikir alışverişinde bulunma imkanı olur“,-diye açıklamada bulundu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+