Arsinee Khanjian: Kültür dünyası temsilcileri diplomatlardan daha fazlasını yapabilirler - Gündem
22 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

11 Temmuz 2018  

Arsinee Khanjian: Kültür dünyası temsilcileri diplomatlardan daha fazlasını yapabilirler

Arsinee Khanjian: Kültür dünyası temsilcileri diplomatlardan daha fazlasını yapabilirler Arsinee Khanjian: Kültür dünyası temsilcileri diplomatlardan daha fazlasını yapabilirler
Sıklıkla veya daha doğrusu olayların çoğunda kültür insanları diplomatlardan daha fazlasını yapabilirler, zira özgür düşünceyi ifade etme olanağı onlara verilmiştir. Beyan bugün 10 Temmuz’da gerçekleşen Ermenistan-Türkiye Sinema Platformu çalışmalarının açılış töreni esnasında Kanadalı Ermeni aktris Arsinee Khanjian’dan geldi.

Programın finanse edilmesinin sürdürülmesi ve iki ülke ilişkilerinin iyileştirilmesi için olanaklar yaratılması yanısıra sinemada Ermeni ve Türk yaratıcıların rekabeti için eşit koşullar yaratılması çağrısında bulundu Khanjian.

Açılışta AB Ermenistan Delegasyonu Bşk., elçi Piotr Switalski, Sinema Platformu Bşk. Çiğdem Mater (Türkiye) ve Altın kayısı Uluslararası Film Festivali Direktörü Susanna Harutyunyan birer konuşma yaptılar.

Switalski varlığıyla programın AB için öneminin altını çimek istediğini belirtti ve AB ve İsveç’in Ermeni-Türk ortak film üretimi için daha aktif mali yardım göstermeye hazır olduklarını ifade etti.

Bu yıl Ermenistan-Türkiye Sinema Platformu çalışmalarına katılmak üzere 20 başvuru yapıldı, uluslararasıo jüri bunlardan 8’ini seçti. En iyi projeye 7000 Euro çapında maddi ödül verilmekte.Bu haber ne.....m kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+