​Ermenistan halkının yüzde 80`i Avrupa Birliği ile ilişkileri olumlu buluyor - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

11 Temmuz 2018  

​Ermenistan halkının yüzde 80`i Avrupa Birliği ile ilişkileri olumlu buluyor

​Ermenistan halkının yüzde 80`i Avrupa Birliği ile ilişkileri olumlu buluyor ​Ermenistan halkının yüzde 80`i Avrupa Birliği ile ilişkileri olumlu buluyor
ACT şirketi ile EI NEIGHBOURS east (AB Doğu Ortakları) projesi tarafından 2018’de Ermenistan’da yapılan anketlere göre Ermenistan vatandaşlarının yüzde 48’i Avrupa Birliği’ni olumlu algılıyor.

EI NEIGHBOURS east (AB Doğu Ortakları) projesi, ATC şirketi ile işbirliğiyle Doğu Ortakliğı’na üye 6 ülkede (Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Moldova, Ukrayna) her yıl benzeri kamuoyu araştırmaları yapıyor.

Araştırmaya göre, Ermenistan’da Avrupa Birliği’ni olumsuz algılayan vatandaşlar oranı yüzde 8 seviyesinde. Ermenistan halkının yüzde 80’i (2017’de bu oran yüzde 4 ile daha azdı) Avrupa Birliği ile ilişkileri olumlu buluyor. Bölgedeki diğer ülkelerde ise bu oran yüzde 63 seviyesinde.

Ermenistan vatandaşlarının yüzde 70’i AB’yi güvendiğini belirtti. 2017’de bu oran yüzde 65 olarak kaydedilmişti. Aynı zamanda Avrasya Ekonomik Birliği’ne olan güven oranında düşüş yaşandı. AEB’e güvenen vatandaş oranı yüzde 48.

Ermenistan halkının yüzde 69’u, AB tarafından ülkeye verilen maddi destekten haberdardır. Halkın üçte ikisi ise bu desteğin yararlı olduğu kanaatinde.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+