​Ermeni öğrenciler, Parrot AR.Drone benzeri bir drone projesi üzerine çalışıyor - Gündem
25 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

11 Temmuz 2018  

​Ermeni öğrenciler, Parrot AR.Drone benzeri bir drone projesi üzerine çalışıyor

​Ermeni öğrenciler, Parrot AR.Drone benzeri bir drone projesi üzerine çalışıyor ​Ermeni öğrenciler, Parrot AR.Drone benzeri bir drone projesi üzerine çalışıyor
Ermenistan Ulusal Politeknik Üniversitesi’nin Arik Melikyan Robotik Laboratuvarı öğrencileri, ileride üretilecek bir drone projesi üzerine çalışıyor. Çalışmaları yürüten öğrencilerden biri olan Nerses Nersisyan’a göre ilk drone, 2018 yaz veya sonbaharında hazır olacak.

Söz konusu drone, hem orduda, hem günlük hayatta yararlı olabilecek, ayrıca havadan çekimler yapmak hedefiyle de kullanılabilecek. Drone tasarlamak, geliştirmek ve üretmek için laboratuvarda Parrot AR.Drone quadcopter inceleniyor.

Ermenistan Ulusal Politeknik Üniversitesi’nde Mart 2018’de açılan ve hava robotları yapımcılığına odaklı bu laboratuvar, teknik donanımı açısından eski Sovyetler Birliği ülkelerindeki tüm benzeri üniversite laboratuvarları arasında en iyilerden biri. Laboratuvarın kurulması için “Hayrenik” Vakfı tarafından 200.000 ABD doları yatırım yapıldı. Ermenistan Ulusal Politeknik Üniversitesi ise laboratuvara 40 milyon Ermenistan dramı (yaklaşık 8.200 ABD doları) ayırdı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+