​Paşinyan Time gazetesine “Ermenistan dünyanın en demokratik ülkelerinden biri olacak” dedi - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

15 Temmuz 2018  

​Paşinyan Time gazetesine “Ermenistan dünyanın en demokratik ülkelerinden biri olacak” dedi

​Paşinyan Time gazetesine “Ermenistan dünyanın en demokratik ülkelerinden biri olacak” dedi ​Paşinyan Time gazetesine “Ermenistan dünyanın en demokratik ülkelerinden biri olacak” dedi
ABD kaynaklı Time gazetesi kendi ülkelerinde demokrasi uğruna mücadele eden 4 ünlü siyasetçiyle röportaj yaptı. Bu 4 kişi arasında Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da yer aldı. Anılan gazetesine konuşan Paşinyan, 2018 baharında başlayan halk hareketi ve onun zaferi hakkında anlattı.

“Benim tek isteğim vatanım ve halkım için özgürlük ve mutluluk zaferiydi. Ben dedim, eğer yüzbinlerce vatandaşlarımız sokağa çıksa ve iktidar değişmezse, ben siyaseti bırakacağım.”

Hareketin ilk gününden beri şiddete karşı olduklarını, kendilerine karşı şiddet uygulansa bile karşılık vermeyeceklerini vurgulayan Paşinyan, sözlerine şöyle devam etti “Kürsüden ben halkıma İncil’e uygun davranacağımızı, yani ‘Yüzüne bir tokat vurana diğer yüzünü çevir’ ilkeyle hareket edeceğimizi söyledim. Ve ben geri çeklilmeyeceğimizi biliyordum.”

Ermenistan Başbakanı sonuçta bu mücadelenin halkın kazandığını belirterek bu zaferin pekiştirilmesinden emin olmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

“Eminim ki biz demokrasiyi beraber inşa edeceğiz, yolsuzluklara karşı mücadele edeceğiz, insan haklarını korumak ve ekonomide serbest rekabeti sağlamak adına bağımsız hukuk sistemi ve hukukun üstünlüğünü hayata geçireceğiz. Bizim için demokrasi sadece bölgesel çıkarlarımızın yada dış politika önceliklerimizin bir parçası değil, bizim için demokrasi değerlerimizin ve inanışımızın bir göstergesidir. Ermenistan’ın dünyanın en demokratik ülkelerinden biri olacağına inanıyorum.”Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+