​Ermenistan Polisi: Azerbaycan’ın esir aldığı Ermeni köylünün sağlık sorunları var - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

16 Temmuz 2018  

​Ermenistan Polisi: Azerbaycan’ın esir aldığı Ermeni köylünün sağlık sorunları var

​Ermenistan Polisi: Azerbaycan’ın esir aldığı Ermeni köylünün sağlık sorunları var ​Ermenistan Polisi: Azerbaycan’ın esir aldığı Ermeni köylünün sağlık sorunları var
Ermenistan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın “Azerbaycan’a sızmaya çalışan Ermeni asker esir alındı” açıklamasını yalanladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığının yayınladığı haberlerin tamamen uydurma olduğunu söyleyen bir açıklama da Ermenistan Polis Teşkilatından geldi. Polis Teşkilatı Basın Sözcüsü Aşot Aharonyan yaptığı yazılı açıklamada “Karen Kazaryan (Azerbaycan tarafından esir alınan kişi) Ermenistan’ın Tavuş idari bölgesine bağlı Berdavan Köyü sakinidir. 2013 yılından beri tedavi gördüğü hastanesinde kayıtlı olan Kazaryan’ın askerlikle hiç bir alakası yok. Kendisinin ciddi sağlık sorunları var” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “15 Temmuz sabah saatlerinde sınır hattının Kazah bölgesinde Azerbaycan mevzilerini geçmeye çalışan Ermeni keşif ve sabotaj birliği ile Azerbaycan askerleri arasında çatışma çıktığı ve Ermeni keşif birliğinden Karen Kazaryan isimli askerin esir alındığı” iddia edildi.

Ancak Ermenistan Savunma Bakanlığı, Tavuş idari bölgesine bağlı Berdavan Köyü sakini olan Karen Kazaryan’ın (1984) Ermenistan sillahlı kuvvetlerinde olmadığını ve hiç bir zaman da hizmet görmüş olmadığını açıklamıştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+