​Azerbaycan`ı ziyaret eden Ermeni blogger, ailesi ile arkadaşlarını da tehlikede olduğunu duyurdu - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Արփող

Gündem :

22 Temmuz 2018  

​Azerbaycan`ı ziyaret eden Ermeni blogger, ailesi ile arkadaşlarını da tehlikede olduğunu duyurdu

​Azerbaycan`ı ziyaret eden Ermeni blogger, ailesi ile arkadaşlarını da tehlikede olduğunu duyurdu ​Azerbaycan`ı ziyaret eden Ermeni blogger, ailesi ile arkadaşlarını da tehlikede olduğunu duyurdu
Azerbaycan'ı ziyaret eden Ermeni blogger, ailesi ile arkadaşlarını da tehlikede olduğunu duyurdu]Azerbaycan’ı ziyaret ettiği için bu ülke tarafından tehditler alan Beyaz Rusya uyruklu Ermeni blogger Vlad Maga, Ermenistan’a sığındı. “Youtube”ta yayınladığı yeni videoda artık Yerevan’da bulunduğunu duyuran blogger, şuan da alesi ile arkadaşlarının tehlikede olduğunu bildirdi.

“Benzeri deneyimi olan bir arkadaşım, sadece ben değil, ailem ve arkadaşlarımın da Azerbaycan tarafından baskıya maruz kalabileceği konusunda uyarıyordu beni. Bense böyle bir şeyin mümmkün olmadığını, 90’lı yıllarda değil, 21. asırda yaşadığımız için böyle bir şey olamayacağını söylüyordum. Oysa durumu hafife almıştım. Onlar gerçekten şehrime, mahalleme geldi” diyen Ermeni genç, kendisi ve yakınları hakkında bilgi toplanmaya başlandığını, evlerinin ise tanımadığı kişiler tarafından takip edildiğini anlattı.

Bütün bunlara rağmen Dağlık Karabağ hakkında çekmiş olduğu vıdeoyu yakında yayınlayacağını bildiren blogger, “Azerbaycan hükümetinin, basın araçlığıyla halkı nasıl manipüle ettiğini ve 21. asırda hesaplaşmak tehdidiyle insanlara nasıl eziyet ettiğini anlatacağım büyük bir rapor hazırlıyorum. Onların neden beni takip etmeye başladıklarını ve neden korktuklarını biliyorum ve anlatacağım. Korktukları en büyük şeylerden biri de hakikattır” yorumunu yaptı.

Hatılanacağı üzere, Ermeni kökenli genç blogger Vladislav Movsesov, haftalar önce Beyaz Rusya pasaportuyla Azerbaycan’ı ziyaret etmişti. Burada eskiden yaşamış olan ailesine ait evi ziyaret eden blogger, ülkeyi terk ettikten sonra Azerbaycan tarafından tehditler almaya başladı.

Hayatının tehlikede olduğu gerekçeyle Ermenistan hükümetinden sığınma talebinde bulunan Ermeni genç, şimdi de ailesi ile arkadaşlarının tehlikede olduğunu duyuruyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+