​Karabağ konusunda Ermeni halkının kabul etmeyeceği bir çözüm asla mümkün olmaz - Gündem
19 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

22 Temmuz 2018  

​Karabağ konusunda Ermeni halkının kabul etmeyeceği bir çözüm asla mümkün olmaz

​Karabağ konusunda Ermeni halkının kabul etmeyeceği bir çözüm asla mümkün olmaz ​Karabağ konusunda Ermeni halkının kabul etmeyeceği bir çözüm asla mümkün olmaz
Karabağ çatışmasının normalleştirme sürecine değinen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, bu ihtilaf ile ilgili Ermeni halkının kabul etmeyeceği bir çözümün asla mümkün olmayacağını vurguladı.

20 Temmuz tarihinde yapılan basın toplantısında konuşan başbakan, Ermenistan’ın asla böyle bir karar verebilecek hükümeti olamayacağını kaydetti.

“Statüye karşı toprak” ilkesinin kabul edilebilr olup olmadığına dair soruyu cevaplayan Paşinyan, Azerbaycan karşılıklı tavizlere hiç hazır olmazken Ermeni tarafının tavizlere hazır olup olmdığı konsunun ele alınmasının erken olduğunu vurguladı. Başbakan, “Ne zaman Azerbaycan’ın karşılıklı tavizlere hazır olduğu yönünde mesajlar alırsak, o zaman da halkımızla birlikte bu tavizlerin bizim için kabul edilebilir sınırlarını ele alırız” ifadelerini kullandı.

Daha önce de Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile müzakere yapmaya hazır olduğunu dile getirdiğini hatırlatan Paşinyan, diğer taraftan Azerbaycan’ın savaşa meyilli açıklamalarının endişe verici olduğuna dikkat çekti. Ermenistan Başbakanı, taraflar arasında bir güven ortamı oluşturulmadan olumlu sonuçlar beklenemediğini vurguladı.

Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının son görüşmesine de değinen Paşinyan, bu görüşmede müzakere sürecinin ayrıntılarına değinildiğini ve ileride de benzeri görüşmelerin yapılabileceğini kaydetti.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+