​Ermenistan Türkiye Sinema Platformunun 17 bin Euro’lunk desteği ‘Tek Başına’ filmine gitti - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

23 Temmuz 2018  

​Ermenistan Türkiye Sinema Platformunun 17 bin Euro’lunk desteği ‘Tek Başına’ filmine gitti

​Ermenistan Türkiye Sinema Platformunun 17 bin Euro’lunk desteği ‘Tek Başına’ filmine gitti ​Ermenistan Türkiye Sinema Platformunun 17 bin Euro’lunk desteği ‘Tek Başına’ filmine gitti
Ermenistan Türkiye Sinema Platformu ortak yapım atölyesi 10-12 Temmuz tarihlerinde Yerevan’da, 15. Altın Kayısı Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleştirildi.

Bu sene ortak yapım atölyesine ön jüri tarafından 20’den fazla başvuru arasından seçilen Türkiye’den ve Ermenistan’dan ve her iki ülkenin diasporalarından toplam 8 proje katıldı. Üç günlük atölye çalışması kapsamında film gösterimleri, sunumlar ve paneller gerçekleştirildi. Katılımcılar projelerini sektör profesyonellerine ve festival kapsamında Yerevan’da bulunan Avrupalı fon temsilcilerine, televizyonlara ve yapımcılara sunma fırsatı da buldular.

Üç günlük atölye çalışmasının sonunda jüri, yönetmenliğini Dilek Gökçin’in, yapımcılığını Türkiye’den Dilek Aydın’ın ve Ermenistan’dan Arthur Sukiasyan’ın yaptığı Tek Başına / On Her Own adlı belgese l7 bin Euro’luk ödülün sahibi oldu.

Bu yıl Altın Kayısı Film Festivali kapsamında, daha önce ETSP tarafından desteklenen bir filmin de gösterimi vardı.

Yönetmenliğini Sevda Usanoğlu’nun yaptığı Pastelden Cılız Bir Resim festival kapsamında gösterildi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+