​Ermenistan Dışişleri Bakanı BM Genel Sekreter Yardımcısı ile bir araya geldi - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

23 Temmuz 2018  

​Ermenistan Dışişleri Bakanı BM Genel Sekreter Yardımcısı ile bir araya geldi

​Ermenistan Dışişleri Bakanı BM Genel Sekreter Yardımcısı ile bir araya geldi ​Ermenistan Dışişleri Bakanı BM Genel Sekreter Yardımcısı ile bir araya geldi
Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrap Mnatsakanyan, 19 Temmuz tarihinde New York’ta BM Genel Sekreteri’nin Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı Rosemary DiCarlo ile Karabağ meselesini görüştü.

Bakan Mnatsakanyan, Karabağ sorununun çözülmesi konusunda Ermeni tarafının tutumu ile öncelikleri hakkında bilgi paylaşarak, Brüksel’de Azerbaycan Dışişleri Bakanı ile yapılan görüşmenin sonuçlarına da değindi.

BM ile farklı alanlarda kurulan verimli işbirliğinin öneminin altını çizen Ermeni bakan, Ermenistan yeni hükümetinin, ortak adımlarla bu işbirliğin gündemini daha da genişletmek yönündeki kararlılığına vurgu yaptı.

BM Genel Sekreter Yardımcısı, Ermenistan’daki son iç siyasi gelişmeler ile yeni hükümetin çalışma projeleri hakkında bilgi istedi. Bakan Mnatsakanyan, ülkede yapılmakta olan geniş çaplı reformlar ile erken seçimler konusunda bilgi paylaştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+