​Karabağ Savunma Ordusu, gerektiğinde Mingeçevir Hidroelektrik Santralini vuracak - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

25 Temmuz 2018  

​Karabağ Savunma Ordusu, gerektiğinde Mingeçevir Hidroelektrik Santralini vuracak

​Karabağ Savunma Ordusu, gerektiğinde Mingeçevir Hidroelektrik Santralini vuracak ​Karabağ Savunma Ordusu, gerektiğinde Mingeçevir Hidroelektrik Santralini vuracak
Stepanakert’te gazetecilere konuşan Artsakh (Dağlık Karabağ) Savunma Ordusunun kaptanı, korgeneral Levon Mnatsakanyan, ihtiyaç duyulduğunda Azerbaycan’ın Mingeçevir Hidroelektrik Santrali’nin hemen hedef alınacağını duyurdu.

Mingeçevir Santrali’nin, hedef olarak Savunma Ordusunun taktik planlarına dahil edildiğini açıklayan Mnatsakanyan, “Savaş sanatı, bu tür hedeflerin ve askeri önem taşıyan hedeflerin vurulmasını gerektitiyor. Böylece ekonomiye zarar verilecek ve hasmın silahlı kuvvetlerinin ihtiyaçlarının karşılanma imkanları kısıtlanacak. Dolayısıyla söz konusu hedef, planlarımızda yer alıyor” açıklamasını yaptı.

Diğer yandan şimdilik böyle bir adımın atılmasına gerek olmadığını dile getiren korgeneral, Azerbaycan’ın satın aldığı yeni nesil silahlar konusuna da değindi. Azerbaycan’ın, Beyaz Rusya’dan “Polonez” füze sistemleri, Çek Cumhurieyti’nden “DANA” topçu sistemleri ve İsrail’den “LORA” füze sistemlerinin satın aldığına karşın Mnatsakanyan, Ermenistan’ın da benzeri ve hatta daha mükemmel imkanlara sahip silahları olduğunu vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+