​Mustafa Sarıgül: Paşinyan`ın Turkiye açıklaması” tarihi bir fırsat - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

30 Temmuz 2018  

​Mustafa Sarıgül: Paşinyan`ın Turkiye açıklaması” tarihi bir fırsat

​Mustafa Sarıgül: Paşinyan`ın Turkiye açıklaması” tarihi bir fırsat ​Mustafa Sarıgül: Paşinyan`ın Turkiye açıklaması” tarihi bir fırsat
Mustafa Sarıgül: Paşinyan'ın “Turkiye açıklaması” tarihi bir fırsat]Eski Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın “Turkiye açıklamasını” “tarihi bir fırsat” olarak nitelendirdi.

Ermenistan’ın Türkiye ile ön koşulsuz olarak diplomatik ilişkiler kurmaya hazır olduğuna dair açıklaması hakkında Twitter hesbından yaptığı paylaşımda Sarıgül şöyle yazdı:

“Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Türkiye'yle ön koşulsuz diplomatik ilişkiler kurmaya hazır olduklarını söyledi. Ermenistan’ın uzattığı bu eli, diplomatik önemde tarihi bir fırsat olarak görmeliyiz. Nihayetinde bizim elimiz kardeş Azerbaycan’ın elidir."

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Al Jazeera’ya verdiği demeçte "Türkiye, Ermenistan ile sınırlarını kapatan taraf. Sınırın Ermenistan tarafı daima açık. Ermenistan, Türkiye'yle ön koşulsuz olarak diplomatik ilişkiler kurmaya hazır" şeklinde konuşmuştu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+