​İtalya Cumhurbaşkanı resmi ziyaret için Ermenistan`da bulunuyor - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

30 Temmuz 2018  

​İtalya Cumhurbaşkanı resmi ziyaret için Ermenistan`da bulunuyor

​İtalya Cumhurbaşkanı resmi ziyaret için Ermenistan`da bulunuyor ​İtalya Cumhurbaşkanı resmi ziyaret için Ermenistan`da bulunuyor
İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, kızı Laura Mattarella ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ın davetiyle iki günlük resmi ziyaret için Ermenistan’da bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Matarrella’nın başkanlığındaki heyette, İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Enzo Moavero Milanes ve birçok diğer üst düzey yetkili yer aldı.

30 Temmuz tarihinde Ermenistan Cumhurbaşkanlığında, İtalya Cumhurbaşkanı şerefine düzenlenen resmi karşılama töreni yapılacak. Ardından Cumhurbaşkanları Armen Sarkisyan ile Sergio Mattarella’nın ikili görüşmesi, daha sonra ise her iki ülkenin heyetlerinin katılacağı geniş toplantı gerçekleştirilecek. Temaslar sonrasında iki lider, basın için açıklama yapacak.

Resmi ziyaret kapsamında İtalya Cumhurbaşkanı, Ermenistan’ın üst düzey yetkilileri ile Tüm Ermenileri Katolikosu II Garegin ile de görüşecek.

Sergio Mattarella’nın başkanlığındaki heyet, Ermeni Soykırımı’nın masum kurbanlarının anısını ebedileştiren Tsitsernakabert Anıt Kompleksi’ni ziyaret ederek çelenk bırakacak. Ziyaret kapsamında Ermenistan ile İtalya Cumhurbaşkanları, Ermeni – İtalyan kültürel mirasının korunmasına odaklı merkezin açılış törenine katılacak.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+