​Lavrov’un açıklamasına Ermenistan Dışişleri`nden tepki: ``Dış politika ile alakası yok`` - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

02 Ağustos 2018  

​Lavrov’un açıklamasına Ermenistan Dışişleri`nden tepki: ``Dış politika ile alakası yok``

​Lavrov’un açıklamasına Ermenistan Dışişleri`nden tepki: ``Dış politika ile alakası yok`` ​Lavrov’un açıklamasına Ermenistan Dışişleri`nden tepki: ``Dış politika ile alakası yok``
Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Tigran Balayan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un, Ermenistan’da yer alan olaylarla ilgili açıklamasına değinerek, ülkedeki iç süreçlerin dış politika ile bir alakası olmadığını söyledi.

Hükümetin iç öncellikleriyle, özellikle hukuki devlet ve bağımsız adalet sisteminin oluşturulması, yolsuzlukla mücadele uğruna atılan adımların anlaşmazlığa yol açmama gerektiğini dile getiren Balayan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu konuda parlamento tarafından onaylanmış hükümet programında net bir şekilde kaydedilmiş dış siyaseti önceliklerimizin Ermenistan-Rusya müttefik ilişkilerin gelecekte güçlendirmesine ve derinleşmesine, Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü(KGAÖ) ve Avrasya Ekonomik Birliği(AEB) çerçevelerinde işbirliği verimliliğinin arttırmasına yönelik oduğunu yeniden tasdik ediyoruz. Biz önceden ilan ettiğimiz yolumuza devam ediyoruz ”.

Ermenistan'da eski Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan'ın tutuklanmasıyla ilgili konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Yaşanan son gelişmeler nedeniyle endişe duymamak imkansız. Ermenistan'da yeni hükümetin davranışlarıyla söyledikleri çelişiyor. Yine de sürecin yapıcı bir şekilde devam etmesini arzuluyoruz" ifadelerini kullanmış.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+