​Ermeni rakibine yenilen Azerbaycanlı güreşçi gözyaşlarını tutamadı - Spor
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Շաւաղօտ

Spor :

07 Ağustos 2018  

​Ermeni rakibine yenilen Azerbaycanlı güreşçi gözyaşlarını tutamadı

​Ermeni rakibine yenilen Azerbaycanlı güreşçi gözyaşlarını tutamadı ​Ermeni rakibine yenilen Azerbaycanlı güreşçi gözyaşlarını tutamadı
İtalya’nın başkenti Roma’da gerçekleştirilen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda Ermeni serbest stil güreşçi Vazgen Tevanyan (61 kg) finalde Azerbaycanlı rakibi İntiham Valizada’yı yendi. Tevanyan’a yenilen Azerbaycanlı güreşçi ödül töreninde gözyaşlarını tutamadı.

Finalde Ermeni güreşçi Azerbaycanlı rakibini 5:2 yenerek Avrupa Gençler Güreş Şampiyonu oldu.

Vazgen Tevanyan 2 zaferden sonra((7:1, 12:0) sonra Fransa’yı temsil eden Arman Eloyan’ı 8:1 yenip yarı finale çıktı. Arman Eloyan bronz madalya yarışında da yenildi.

Ermeni serbest stil güreşçiler gençlik takımı Avrupa Şampiyonluğ’unda 8 güreşçiyle katılarak 5 madalya kazandı (3 altın ve 2 bronz). Takım olarak ise Ermenistan ekibi üçüncü sırada yer aldı. Arsen Harutyunyan( 57kg ), Vazgen Tevanyan (61 kg) Hovhannes Mağakyan (125 kg) altın madalya kazanarak Avrupa Gençler Şampiyonu oldular, Geğam Galstyan (65 kg) ve Arman Andreasyan (70 kg) ise bronz madalya kazandılar.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+