Serdar Ünsal,” Karabağdan Ermeniler Çekilmedikçe Alican Sınır Kapısı Açılamaz” - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

10 Ağustos 2018  

Serdar Ünsal,” Karabağdan Ermeniler Çekilmedikçe Alican Sınır Kapısı Açılamaz”

Serdar Ünsal,” Karabağdan Ermeniler Çekilmedikçe Alican Sınır Kapısı Açılamaz” Serdar Ünsal,” Karabağdan Ermeniler Çekilmedikçe Alican Sınır Kapısı Açılamaz”
Ermenistan'ın yeni Başbakanı Nikol Paşinyan’ın seçildikten sonra "Türkiye ile ön koşulsuz diplomatik ilişkiler kurmaya hazırız ancak Ankara, Dağlık Karabağ'la ilgili ön koşul sunmamalı" sözünü değerlendiren Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Genel Başkan yardımcısı Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, Ermeniler Karabağ’dan çekilmedikçe Sınır kapıları açılamaz.”dedi.

Ünsal, “İşgal edilen topraklardan Ermeniler çekilmedikçe Alican sınır kapısı ve diğer kapılar açılamaz. Sayın Devlet başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın bu konuda sözü var.” şeklinde konuştu.

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Genel Başkan yardımcısı Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal,” Ermenistan'ın yeni Başbakanı Nikol Paşinyan , hiç bir şart koşmadan Türkiye ile ilişkileri geliştirmek istiyor. Bu güzel gelişmedir. İyi ilişkiler kurulması için bir kere Ermenistan Türk devletini tanıyacak. Toprak talebinden vaz geçecektir. Ermeni halkını Türk düşmanı olarak yetiştirmeyecektir. En önemlisi İşgal altında bulunan Azerbaycan topraklarından çekilerek bu toprakları Azerbaycan’a teslim edecektir. Ondan sonra masaya oturulup konuşulur. İyi ilişkiler içine girilir. Bunlar olmadan sınır kapıları açılırsa Kardeş Azerbaycan halkını üzer Karabağ, Hocalı şehitlerinin kemiklerini sızlatır”dedi.

Ermenilerin işgal ettikleri topraklardan çekilmedikçe Alican sınır kapsının açılmasının söz konusu olamayacağını belirten Ünsal,”Her şey ekonomi ve menfaat değildir. Ermenilerin amaçları gayeleri belli her alanda Türk düşmanlığı yapıyorlar. Bugün kardeş ülke Azerbaycan’ın toprakları işgal altında bir milyon kaçkın var bunlar göz önündeyken sınır kapısını açmak ne kadar doğru olur . Kardeşlik,iki devlet bir millet ilkesi nerde kalır.Sayın Devlet başkanımızın bu konuda “İşgal edilen Azerbaycan topraklarından Ermeniler çekilmedikçe kapılar açılamaz.”şeklinde verdiği sözler vardır. ”dedi

Ünsal,Ermeniler gerçekten barış istiyorlarsa sınır kapılarının açılmasından yana iseler işgal ettikleri topraklardan çekilsinler. Alican sınır kapsını açalım.Ekonomik olarak Ermenistan rahatlasın Biz sınırda yaşayan insanlar olarak Alican sınır kapsının açılmasını istemiyoruz. Ekonomik olarak Iğdır’a verecek bir şeyleri yoktur. Ermenistan'ın yeni Başbakanı Nikol Paşinyan halkını düşünüyorsa ekonomik sıkıntılardan kurtulmak istiyorsa işgal altındaki Azerbaycan topraklarından çekilmeli ondan sonra Türkiye ile iyi ilişkiler kurmalıdır. “şeklinde konuştu.
Bu haber ye.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+