​Ermenistan`ın ilk Cumhurbaşkanı Levon Ter-Petrosyan, 1 Mart olaylarına ilişkin tanıklık yapmaya haz - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

14 Ağustos 2018  

​Ermenistan`ın ilk Cumhurbaşkanı Levon Ter-Petrosyan, 1 Mart olaylarına ilişkin tanıklık yapmaya haz

​Ermenistan`ın ilk Cumhurbaşkanı Levon Ter-Petrosyan, 1 Mart olaylarına ilişkin tanıklık yapmaya haz ​Ermenistan`ın ilk Cumhurbaşkanı Levon Ter-Petrosyan, 1 Mart olaylarına ilişkin tanıklık yapmaya hazır
Ermenistan'ın ilk Cumhurbaşkanı Levon Ter-Petrosyan 1 Mart olaylarıyla ilgili tanıklık yapmaya hazır.

“Armenpress” sitesinin haberine göre, Ermeni Ulusal Kongre Partisi üyesi Aram Manukyan konuyla ilgili Ulusal Meclis’te gazetecilere açıklama yaptı.

Manukyan: “Olayların açığa kavuşmasına kimler katkı sağlayabilecekse, soruşturmaya hizmet etmekten dolayı mutlu olmalıdırlar. Bu ülkede, 1 Mart olaylarının açığa çıkmasını Levon Ter-Petrosyan’dan daha fazla isteyen yoktur.” dedi.

Ayrıca Aram Manukyan, 10 yıldır konuya ilişkin malzemeler topladıklarını ve bu malzemeleri, mahkemeyi gerçekleştirecek olan kurula tahsis etmeye hazır olduklarını dile getirdi.

Manukyan: “10 yıldır biz malzemeler topluyor, kitaplar yayınlıyor ve filmler çekiyoruz. Uluslararası Avrupa kuruluşlarının tümüne başvurduk ve olası tüm suçluların listesini oluşturduk. Sahte ifade veren tüm polislerin isimleri ve sahte suçlamalarda bulunan tüm savcıların isim listesi mevcut. Son çalışmamızı “1 Mart” olaylarının 10. yılı dolmadan yaptık. Belgelerin derlemesini yayınladıktan hemen sonra, bu belgelerin örneklerini ilgili tüm mercilere ilettik. Bu derleme, “1 Mart” olaylarının açıklığa kavuşması için yeterli bir kaynak. Materyal o kadar fazla ki, “1 Mart” rezaletinin önceden planlanmış ve uygulanmış olduğunu kanıtlıyor.” şeklinde konuştu.

Bunların yanında, “1 Mart” olaylarında suçlu bulunmuş kişilerin, bugün soruşturma kapsamında mağdur konumunda ifade verdiklerini ekledi.

Ermeni Ulusal Kongre Partisi üyesi Manukyan, Robert Koçaryan’ın tutukluluk halinin devam etmesi gerektiğini de belirtti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+