​Suriye Büyükelçisi Ermenistan’ın güvenli eğitim ortamı sayesinde çekici bir ülke olduğunu söyledi - Gündem
20 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Բաւական

Gündem :

14 Ağustos 2018  

​Suriye Büyükelçisi Ermenistan’ın güvenli eğitim ortamı sayesinde çekici bir ülke olduğunu söyledi

​Suriye Büyükelçisi Ermenistan’ın güvenli eğitim ortamı sayesinde çekici bir ülke olduğunu söyledi ​Suriye Büyükelçisi Ermenistan’ın güvenli eğitim ortamı sayesinde çekici bir ülke olduğunu söyledi
Ermenistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Arayik Harutyunyan, Ermenistan’da Suriye Büyükelçisi Mohammad Haj İbrahim'i ağırladı.

Bakan, Büyükelçi'nin ziyaretiyle ilgili memnuniyetini dile getirerek eğitim ve bilim alanında Ermenistan-Suriye arasında verimli bir ilişkinin var olduğunu ifade etti. Arayik Harutyunyan Şam'da eğitim gördüğünü ve Arapçasını orada geliştirdiğini söyledi.

Bakan, Suriye’deki olaylar sebebiyle kesintiye uğrayan projelerin yeniden hayata geçirilmesi konusunda ümitli olduğunu belirterek, halen Ermenistan’da yüzlerce Suriyeli Ermeni gencin eğitim aldığını dile getirdi.

Mohammad Haj İbrahim kendisini ağırladığı için Bakan'a teşekkürlerini sundu ve artık Suriye’de durumun istikrarlı olduğunu söyleyerek iki taraflı projelerin gerçekleştirilmesi için uygun ortamın var olduğunu ifade etti.

Görüşmede taraflar “Ermenistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı ve Suriye Arap Cumhuriyeti Yüksek Eğitim Bakanlığı arasında yüksek eğitim alanında 2018-2021 yılları arasında işbirliği” projesini de ele aldılar.

Suriye Büyükelçisi, Ermenistan’ın güvenli eğitim ortamı sayesinde çekici bir ülke olduğunu söyleyerek, Suriye tarafının özellikle Ermenistan’daki tıp ve yüksek teknolojiler alanlarındaki eğitimlerle ilgilendiğini vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+