​Ermenistan Savunma Bakanı, Azerbaycan sınırlarındaki durumu Rus mevkidaşıyla konuştu - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Այգ

Gündem :

14 Ağustos 2018  

​Ermenistan Savunma Bakanı, Azerbaycan sınırlarındaki durumu Rus mevkidaşıyla konuştu

​Ermenistan Savunma Bakanı, Azerbaycan sınırlarındaki durumu Rus mevkidaşıyla konuştu ​Ermenistan Savunma Bakanı, Azerbaycan sınırlarındaki durumu Rus mevkidaşıyla konuştu
Ermenistan Savunma Bakanı Davit Tonoyan, Rusyalı mevkidaşı Sergey Şoygu ile Moskova’da bir araya geldi. 11 Ağustos tarihinde gerçekleşen görüşmede Ermenistan ile Rusya arasındaki askeri, siyasi ve askeri–teknik ilişkiler, ayrıca KGAÖ (Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü) gibi uluslararası kuruluşlar kapsamındaki ortak projeler ele alındı.

Tonoyan, Artsakh (Dağlık Karabağ)–Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin temas hattında ve Ermenistan-Azerbaycan devlet sınırı ile özellikle Nahçıvan bölgesinde mevcut durum hakkında Rus mevkidaşına bilgi verdi.

Güney Kafkasya’da, Yakın Doğu’da ve KGAÖ’nün sorumluluk bölgesinde mevcut durumu değerlendiren taraflar, karşılıklı güven ile ortak stratejik çıkarlardan kaynaklanan anlaşmaların düzenli olarak hayata geçirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Ziyareti kapsamında Ermeni bakan, Rusya Federasyonu silahlı kuvvetlerinin “Patriot” (“Vatansever”) adlı askeri merkezinde ağırlanarak, merkezin temsilcileri Aleksandr Boçantsev ile Askeri ve Taktik Oyunlar Federasyonu başkanı, oyuncu Mikhail Galustyan’la görüştü.

Galustyan, askeri ve taktik oyunlarının geliştirilmesiyle ilgili bilgi paylaşarak, Ermenistan’da bu alanın geliştirilmesi konusunda yardımcı olmaya hazır olduğunu bildirdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+