​Ermenistan Dışişleri`nden İran açıklaması - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

15 Ağustos 2018  

​Ermenistan Dışişleri`nden İran açıklaması

​Ermenistan Dışişleri`nden İran açıklaması ​Ermenistan Dışişleri`nden İran açıklaması
Ermenistan Dışişleri Bakanlığı basın sözcüsü vekili Anna Nağdalyan gazetecilerle yaptığı görüşmede İran İslam Cumhuriyeti ile ilişkilerinin Ermenistan için hayati önem taşıdığını dile getirdi.

Anna Nağdalyan, açıklamasında “Doğal olarak son gelişmeler bizim için endişe verici, fakat Ermenistan hem İran’la, hem de bu süreç içerisinde bulunan diğer taraflarla açık diyalog sürdürmeye devam ediyor. Bizi endişelendiren sorunları biz dile getiriyoruz ve tutumumuz buna bağlıdır” ifadesini kullandı.

Hazar Anlaşması konusunda Anna Nağdalyan anlaşmanın Hazar Denizi'ne kıyısı olan 5 devletleri ilglendirdiğini ve Ermeni tarafının bu konuyla alakalı söyleceği bir şeyin olmadığını ifade etti.

Nağdalyan: “Tabii ki doğrudan yada dolaylı olarak üzerimizde etkisi olabilecek bütün süreçleri Ermenistan yakından takip ediyor. Daha sonra biz gereken sonuçlara varırız” dedi.

Daha önce Donald Trump 2015 yılında imzalanan; İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin'in de imzaladığı anlaşmadan tek taraflı olarak çekileceğini duyurmuştu. Anlaşma, Iran'ın nükleer programını sona erdirmesine karşılık olarak bu ülkeye uygulanan uluslararası yaptırımların kaldırılmasını öngörüyordu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+