​Paşinyan: Ülkemizde yeni bir durum var ve Rusya dahil tüm ortaklarımız buna adapte olmalı - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

15 Ağustos 2018  

​Paşinyan: Ülkemizde yeni bir durum var ve Rusya dahil tüm ortaklarımız buna adapte olmalı

​Paşinyan: Ülkemizde yeni bir durum var ve Rusya dahil tüm ortaklarımız buna adapte olmalı ​Paşinyan: Ülkemizde yeni bir durum var ve Rusya dahil tüm ortaklarımız buna adapte olmalı
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, "Ülkemizde yeni bir durum var ve Rusya dahil olmak üzere tüm ortaklarımız buna adapte olmalıdır." açıklamasını yaptı.

Başbakan, bu açıklamayı 10 Ağustos tarihinde gazetecilere verdiği röportajda Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un son açıklamasına yanıt olarak yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ermenistan'da yaşanan olayların eski siyasi liderleri takip etmeyi amaçladığını söylemişti. Paşinyan, 17 Ağustos'ta yapılması planlanan mitingin, Lavrov'un değerlendirmelerine karşı değil, kendisinin iktidara gelmesinin 100. günü vesilesiyle düzenleneceğini açıkladı.

Hatırlanacağı üzere, 26 Temmuz 2018’de Ermenistan Özel Soruşturma Servisi, eski Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan hakkında 1 Mart 2008 tarihli protesto olaylarında anayasal düzeni devirme suçlaması yöneltilerek iki aylık tutuklama kararı vermişti. Koçaryan ise suçlamaları siyasi takip olarak nitelendirdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+