​Ermenistan Başbakanı 100. gün mitinginde Karabağ meselesine de değindi - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

20 Ağustos 2018  

​Ermenistan Başbakanı 100. gün mitinginde Karabağ meselesine de değindi

​Ermenistan Başbakanı 100. gün mitinginde Karabağ meselesine de değindi ​Ermenistan Başbakanı 100. gün mitinginde Karabağ meselesine de değindi
17 Ağustos tarihinde Ermenistan’ın başkenti Yerevan’daki merkezi Cumhuriyet meydanında Ermenistan’ın yeni hükümetinin 100 gün konusunda bir miting düzenlendi. Ermenistan’ın farklı bölgelerinden, şehirlerinden, Artsakh’tan (Karabağ) gelip mitinge katılan vatandaşlara Paşinyan 100 gün içerisinde kendi hükümetinin yaptıklarını anlattı ve neler yapılacağına dair açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında Karabağ meselesine de değinen Paşinyan bu ifadelere yer verdi: “Paşinyan toprak teslim etmeye geldi mesajını vermek için adamlar para harcıyor, sosyal medyayı satın alıyor ve sahte kullanıcı hesapları açıyorlar. Düşünebiliyor musunuz? Ben Karabağ konusunda hiç bir müzakerede bulunmadan onlar toprak teslim etmeye geldi diyorlar. Beni kendileriyle karıştırıyorlar, çünkü onlar toprak teslim etmekten başka hiç bir konu hakkında müzakere etmemişler.

Ben Karabağ konusunda Ermenistan adına müzakere etmeye hazır olduğumu ifade ettim, ama Artsakh (Karabağ) adına Artsakh hükümeti müzakere etmeli. Ancak bunun da altını çizmek istiyorum-Azerbaycan tarafından yapılan herhangi provakasyona milletçe mahvedici bir karşılık vermeye hazırız.

Biz savaş istemiyoruz ve meselenin barış yoluyla çözümünden yanayız.Halkın benden şüphelenmesini istayenler Karabağ meselesinin hükümet değil halk tarafından çözüleceğini anlamıyorlar. Kimse sizlerden gizli bir kağıt imzalayacağımı düşünmesin. Eğer gerçekten düşünülmesi gereken bir seçenek olursa, ben yanınıza gelip size sunarım ve biz o seçeneği tercih edip etmemeye beraber karar veririz.”Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+