​Ermenistan “Armiya 2018”e katılacak - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

21 Ağustos 2018  

​Ermenistan “Armiya 2018”e katılacak

​Ermenistan “Armiya 2018”e katılacak ​Ermenistan “Armiya 2018”e katılacak
Ermenistan Savunma Bakanı’nın başkanlığındaki heyet, Rusya Savunma Bakanı, Orgeneral Sergey Şoygu’nun davetiyle “Armiya 2018” askeri teknik forumunun ve “Ulusal Güvenlik Haftası” kongresinin açılışına katılmak için Rusya’ya gitti.

Tonoyan, ziyaret çerçevesinde Rus yetkililerle birçok çalışma görüşmeleri yapacak.

Ermenistan dahil olmak üzere 8 ülkenin 21-6 Ağustos tarihlerinde Podmoskovye’de bulunan Kubinka’da düzenlenecek “Armiya 2018” askeri teknik forumuna katılacaklarını bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı Bilim Faaliyetleri Ana Yönetim Başkan Yardımcısı Roman Kordyukov “Eho Moskvı” radyo kanalına yaptığı açıklamada, “Ermenistan, Belarus, Hindistan, İran, Kazakistan, Çin, Pakistan ve Türkiye dahil olmak üzere 8 ülke katılımını doğruladı. Yabancı meslektaşlarımızın foruma katılımları için ilgili çalışmalar devam ediyor” ifadesini kullandı.

Savunma Bakanlığı’nın yabancı pilotların “Armiya” forumuna katılımlarını sağlamak için çalışmalar yürüttüğünü belirten Kordyukov, “820 işletme katılımını doğruladı. Bu sene ilk kez Ulusal Güvenlik Haftası adlı forum gerçekleşecek. Bir başka deyişle, tüm şirketlerin, kuruluşların, eğitim ve bilim bakanlığı, iletişim bakanlığı, tarım bakanlığı, kısacası devletin savunma gücünün sağlanmasında rolü olan tüm yapıların kendi sunumlarını yapacaklarını özel alan kurulacak” dedi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+