​Ermenistan Başbakanı diyasporadaki Ermeni gençleri Ermenistan’a dönmeye çağırdı - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

26 Ağustos 2018  

​Ermenistan Başbakanı diyasporadaki Ermeni gençleri Ermenistan’a dönmeye çağırdı

​Ermenistan Başbakanı diyasporadaki Ermeni gençleri Ermenistan’a dönmeye çağırdı ​Ermenistan Başbakanı diyasporadaki Ermeni gençleri Ermenistan’a dönmeye çağırdı
Ermenistan Cumhuriyeti Başbakanı Nikol Paşinyan 23 Ağustos’ta Ermenistan’ın Tsağkadzor şehrindeki Yazarlar Birliğinin misafir evinde Diyaspora Bakanlığının ‘Eve doğru adım’ projesinin kapanış töreni çerçevesinde diyasporadaki Ermeni gençlerle buluştu.

Paşinyan yaptığı konuşmada Ermeni gençlerinin Ermenistan’a dönme bilincini buradan götürmesi isteğini dile getirerek “Bence her Ermeni Ermenistan Cumhuriyeti vatandaşıdır ve size ‘sevgili yurttaşlarım’, ‘Ermenistan Cumhuriyeti’nin gururlu vatandaşları’ ifadeleriyle hitap ettiğimden dolayı onur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Başbakan “Ülkemizi bir cennet haline getirme zamanı geldi ve her biriniz uzak diyasporada yaşayan her ailede her gün Ermenistan’a dönmesi fikrini ve gerektiğini dile getirmelisiniz. Ermenistan yaşanacak bir ülke ve bu ülkede siz gelişmelisiniz, yeni eserler yaratmalısınız, daha kuvvetli olmalısınız. Eminim ki biz bugün birbirimizin gözlerine bakarak, birbirimizi severek daha da güçleneceğiz” diye konuştu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+