Karabağ Dışişlerinden Azerbaycan açıklaması - Gündem
18 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մասիս / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

27 Ağustos 2018  

Karabağ Dışişlerinden Azerbaycan açıklaması

Karabağ Dışişlerinden Azerbaycan açıklaması Karabağ Dışişlerinden Azerbaycan açıklaması
Arsakh Cumhuriyeti (Karabağ) Dışişleri Bakanlığı Azerbaycan hükümeti tarafından Alman Federal Meclisi (Bundestag) milletvekili Albert Weiler’in Azerbaycan’a girişini yasaklanmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Artsakh’ı ziyaret eden yabancıları ‘kara listeye’ dahil edilmesinin insan haklarına, özellikle serbest hareket etme ve dolaşma, doğru bilgi alma haklarına sert bir şekilde aykırı olduğunu vurgulanıyor. Dolayısıyla, açıklamaya göre bu durumu dizginlemek için uluslararası mekanizmaların harekete geçme zamanı geldi.

“Azerbaycan uluslararası camiaya sadece tek taraflı ve çarpıtılan kendi yaklaşımlarını sunmak istiyor. Azerbaycan’ın bu tür eylemleri kabul edilemez ve bize göre eğer ileride bu tür eylemlere gereken karşılığı verilmezse, sonra Bakü’yle yapıcı bir sürecin sürdürülmesi daha da zor olacak.”

Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Masis Mayilyan “Almanya-Güney Kafkasya” meclislerarası grubuyla işbirliği konusunda görüşmeler yapmak amacıyla Alman Federal Meclisi (Bundestag) milletvekili Albert Weiler’i kendisi için müsait bir zamanda tekrar Karabağ’a davet etti.

Hatırlanacağı üzere Almanya Hristiyan Demokrat Birliği üyesi, Alman Federal Meclisi (Bundestag) milletvekili Albert Weiler Azerbaycan’ın ‘kara listesine’ dahil edilip ‘istenmeyen kişi’ ilan edildi ve Azerbaycan’a girişi yasaklandı. Weiler 2014 ve 2016 yıllarında iki defa Artsakh’ı ziyaret etti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+