​Merkel ile Aliyev, Karabağ ihtilafı konusunda görüş alışverişinde bulundu - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

28 Ağustos 2018  

​Merkel ile Aliyev, Karabağ ihtilafı konusunda görüş alışverişinde bulundu

​Merkel ile Aliyev, Karabağ ihtilafı konusunda görüş alışverişinde bulundu ​Merkel ile Aliyev, Karabağ ihtilafı konusunda görüş alışverişinde bulundu
Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 25 Ağustos’ta Merkel’in Azerbaycan ziyareti sırasında Dağlık Karabağ konusunu görüştü.

Güney Kafkasya turu kapsamında üç günde Gürcistan, Ermenistan ve Azerbaycan’ı ziyart eden Almanya Başbakanı, 25 Ağustos tarihinde Yerevan’dan Bakü’ye gitti.

Havalimanında Merkel’i ve heyetini, Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Yagub Eyubov ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Halaf Halafov karşıladı. Resmi törenlerin ardından Merkel ile Aliyev’in katılımıyla geniş görüşmeler yapıldı.

Aliyev’in basın servisinden yapılan açıklamada, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile Almanya Başbakanı, görüşme sırasında Karabağ ihtilafı hakkında görüş alışverişinde bulundu” denildi.

Hatılanacağı üzere, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Azerbaycan ziyaretinden önde Bakü, Bundestag milletvekili Albert Weiler’in ülkeye girişini yasakladığını duyurdu. Merkel’in heyetinde bulunması öngörülen Weiler, daha önce iki kez Dağlık Karabağ’ı ziyaret ettiği için Azerbaycan’ın “kara listesine” girdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+