​Van, Ermeni Ahtamar Kilisesi`nde yapılacak ayine hazırlanıyor - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

30 Ağustos 2018  

​Van, Ermeni Ahtamar Kilisesi`nde yapılacak ayine hazırlanıyor

​Van, Ermeni Ahtamar Kilisesi`nde yapılacak ayine hazırlanıyor ​Van, Ermeni Ahtamar Kilisesi`nde yapılacak ayine hazırlanıyor
Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan Ahtamar Adası'nda bulunan Ermeni Ahtamar Kilisesi'nde, 9 Eylül'de yapılacak ayin için hazırlıklar devam ediyor.

Van Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirilen hazırlık çalışmaları, ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla yapılıyor.

Türkiye’de Van turizmi açısından önemli bir yeri olan Ermeni Ahtamar(Hz. Haç) Kilisesi'ndeki ayinin, bu yıl da büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Türkiye yurt içinden ve başta Ermenistan olmak üzere yurt dışından çok sayıda ziyaretçinin gelmesi beklenen Van'da, ayinin yapılacağı tarihlerde otellerin doluluk oranlarının yüzde yüz seviyesine ulaşması bekleniyor.

Van Ticaret ve Sanayi Odası 9 Eylül’de yapılacak Ahtamar Kilisesi'ndeki ayin için gelecekle hizmet sunumu ve fiyatlandırma konusunda esnafa ve tüccarlara uyarıda bulundu.

Van'ın inanç turizmi için önemli bir merkez olduğunu belirten Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Biner "İlimize gelecek yerli ve yabancı turistlere karşı her zamankinden daha saygılı, duyarlı olmalıyız. İşyerlerimizde gerekli hassasiyeti göstermeli, farklı fiyatlar ve tarifelerle gelen konuklarımıza haksızlık etmemeliyiz. Böylesi fırsatlar ilimizin ekonomisi açısından oldukça önemlidir” diye söyledi.

Faruk Biner konuklara gösterecekleri misafirperverlik, saygı gelecek yıllara yapılacak önemli bir yatırım olacağını vurgaladı.

Biner restoran, otel, kafe ve alışveriş merkezlerinde uygun fiyat ve hizmet standartlarına dikkat etmesi ve bu ayinde daha fazla ziyaretçiler gelme amacıyla Van’da bir bayram havası yaşatmaları gerektiğini de belirtti.

O Van'ı bölgenin en önemli inanç, turizm ve alışveriş merkezi haline getirmek için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek gerektiğinin altını çizdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+