​Ermeni ünlü iş adamı Samvel Karapetyan Rusya’nın en etkili 100 kişinin sıralandığı listede - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

31 Ağustos 2018  

​Ermeni ünlü iş adamı Samvel Karapetyan Rusya’nın en etkili 100 kişinin sıralandığı listede

​Ermeni ünlü iş adamı Samvel Karapetyan Rusya’nın en etkili 100 kişinin sıralandığı listede ​Ermeni ünlü iş adamı Samvel Karapetyan Rusya’nın en etkili 100 kişinin sıralandığı listede
"Forbes” dergisinin Rusça versiyonu Rusya’nın en etkili 100 kişiyi sıraladığı listeyi yayımladı.

Bu listede Rusya’da yaşayan ünlü Ermeni iş adamı, “Taşir Grubu” şirketleri başkanı Samvel Karapetyan da yer almakta.

Derginin belirtiğine göre milyarder Samvel Karapetyan listenin 100'de 95'inci sırasında yer buldu.

Listeyi oluştururken dahil olan kişilerin faaliyetlerinden insanların hayatlarına nasıl bir etki yarattığı ve bazı alanlarda etki sağlamak için onların imkanları ve hatta Vladimir Putin ile olan temasları dikkate alındı.

Listede 1'inci sırada yer alan Vladimir Putinin ardından “Sberbank” yöneticisi German Gref ve 3’üncü sırada yer alan “Gazprom” şirketi başkanı Aleksey Miller geliyor.

Listede Rusya Başbakanı Dmitri Medvevdev (5inci sırada), Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov (21’inci), Savunma Bakanı Sergey Şoygu (30’uncu), siyasetçi Vladimir Jirinovski (100'üncü) gibi ünlü isimler dahil edildi.

Hatırlanacağı üzere 2014 yılında Samvel Karapetyan Forbes dergisinin Rusça versiyonunda yayımlanan “Rusya'daki en zengin 200 işadamı” listede 4.3 milyard doları bulan mal varlığı ile 26ıncı oldu.

2017 yılında ise Karapetyan ‘‘Rusya’nın Emlak Kralları’’ listesinde arazi kiralama yoluyla 650 milyon dolar kazanarak listenin 3’üncüsü oldu.

Samvel Karapetyan kimdir?

Samvel Karapetyan, 1965 yılı Ermenistan doğumlu Rus iş adamıdır. Karapetyan, turizm, inşaat, gayrimenkul sektöründe yaklaşık 5 milyar dolarlık serveti ile Rusya'nın dünyaca zengin işadamları arasında yer alıyor. Tashir Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Karapetyan, oğlu Sarkis Karapetyan’ın 2 milyon dolarlık görkemli düğün ile dünya medyasında ismini duyurdu.

Ermenistan’da büyük hayırseverliklere imza atan Karapetyan, Ermenistan’da elektirk zamı yüzünden yaşanan kriz sonrasında 2016 yılında Ermenistan’ın Elektrik Ağlarını satın aldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+