​Japonya Dışişleri Bakanı, Ermeni Soykırımı`nın Anıt Kompleksi`ni ziyaret etti - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

03 Eylül 2018  

​Japonya Dışişleri Bakanı, Ermeni Soykırımı`nın Anıt Kompleksi`ni ziyaret etti

​Japonya Dışişleri Bakanı, Ermeni Soykırımı`nın Anıt Kompleksi`ni ziyaret etti ​Japonya Dışişleri Bakanı, Ermeni Soykırımı`nın Anıt Kompleksi`ni ziyaret etti
Resmi ziyaretle Ermenistan’da bulunan Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kano, Ermeni Soykırımı’nın Anıt Kompleksi’ni ziyaret ederek masum kurbanlar anısına Sönmez ateşın yanına çelenk bıraktı.

Japonya Dışişleri Bakanını, Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Armen Papikyan ile Japonya’da Ermenistan Büyükelçisi Hrant Poğosyan eşlik etti. Mısafırleri karşılayan Ermeni Soykırımı Müze Enstitüsü’nün Müdürü Marine Margaryan, Anıt Kompleksi’nin kuruluş hikayesini ve sembolize ettiği anlam hakkında bilgi paylaştı.

Daha sonra Japonya Dışişleri Bakanı, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ile Başbakanı Nikol Paşinyan tarafından ağırlanacak. 3 Eylül tarihinde Taro Kano, ayrıca Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrap Mnatsakanyan’la da görüşecek. Görüşmenin ardından iki bakan, ortak bir basın açıklaması yayınlayacak.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+