​Ermeni müzisyen Hayko Cepkin, dünyada bir ilk olarak festivale paraşütle indi - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

03 Eylül 2018  

​Ermeni müzisyen Hayko Cepkin, dünyada bir ilk olarak festivale paraşütle indi

​Ermeni müzisyen Hayko Cepkin, dünyada bir ilk olarak festivale paraşütle indi ​Ermeni müzisyen Hayko Cepkin, dünyada bir ilk olarak festivale paraşütle indi
Türkiye’li ünlü Ermeni müzisyen Hayko Cepkin, uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı ve projelendirdiği “festivale paraşütle inme” hayalini gerçekleştirdi. 2 Eylül tarihinde Balıkesir Edremit'teki Zeytinli Dalyan Sahilinde düzenlenen Zeytinli Rock Festivalinde sahne alan Cepkin, bin metre yükseklikten uçaktan atlayıp paraşütü ile festival alanına indi ve böylece dünyada bir ilki gerçekleştirdi.

Daha önce TSK ve Türk Hava Kurumu ile rekorlara imza atan ve şampiyonluğu da hedef alan sanatçı, paraşütle festival alanına iner inmez sahneye çıktı. Seyircilere seslenen Cepkin, “Çok keyifliydi, keşke siz de yapsanız” diyerek daha sonra ara vermeden konserini gerçekleştirdi.

Hayko Cepkin kimdir?

11 Mart 1978 İstanbul’da bir Ermeni ailede dünyaya gelen Hayko Cepkin, besteci, şarkıcı ve piyanist olarak ün kazandı. Baba tarafından Yozgat Ermenisi olan Hayko, Özel Getronagan Ermeni Lisesi'ni bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi'nde şan, solfej ve piyano dersleri aldı. Çeşitli yerlerde de piyano ve armoni dersleri gören Hayko, 1997’de profesyonel müzik kariyerine başladı.

İlk albümü “Sakin Olmam Lazım” ile iyi bir çıkış yapan Hayko, ikinci albümü “Tanışma Bitti” ile de hayran kitlesini arttırdı. 3. albümü “Sandık” ile daha geniş alanlara yayıldı. Hayko Cepkin'in son albümü ise “Aşk” konulu 13 Kasım 2012 çıkışlı "Aşkın Izdırabını..." albümüdür. 2016'da çocukluğunda dinlediği şarkıları kendine has tarzıyla yorumladığı “Beni Büyüten Şarkılar Vol.1” isimli albümünü yayımladı.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+