​Vladimir Putin ve Nikol Paşinyan 8 Eylül’de Moskova’da görüşecekler - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

04 Eylül 2018  

​Vladimir Putin ve Nikol Paşinyan 8 Eylül’de Moskova’da görüşecekler

​Vladimir Putin ve Nikol Paşinyan 8 Eylül’de Moskova’da görüşecekler ​Vladimir Putin ve Nikol Paşinyan 8 Eylül’de Moskova’da görüşecekler
Ermenistan-Rusya üzt düzey görüşmeleri 8 Eylül tarihinde Moskova’da gerçekleşecek. Rusya Federasyonu Devlet Başkanı’nın Basın sekreteri Dmitri Peskov bu çerçevede 8 Eylül tarihinde Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Cumhuriyeti Başbakanı Nikol Paşinyan’ın görüşmesi öngörüldüğünü bildirdi.

Böylece Başbakan olduktan sonra Nikol Paşinyan üçüncü kez Putin’le bir araya gelecek. İlk görüşmeleri Soçi’de Avrasya Ekonomik Birliği (AEB) Zirvesi çerçevesinde 14 Mayıs tarihinde gerçeklemişti. Ardından Rusya’da gerçekleşen Futbol Dünya Kupasının açılış töreni kapsamında 13 Haziran’da Paşinyan ve Putin tekrar Moskova’da buluştular.

Daha önce Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov yakın zamanda iki ülke liderlerinin tekrar bir araya geleceğini ifade ederek Ermenistan’daki son gelişmelere de değinmişti. Lavrov Ermenistan’ın ikinci Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan ve KGAÖ Genel sekreteri Yuri Khaçaturov hakkında tutuklama kararlarıyla ilgili “Şüphesiz bu Ermenistan’ın iç meselesidir, biz sadece bu meselenin Anayasaya ve yasalara uygun bir şekilde çözülmesini istiyoruz” dedi.

Ayrıca Lavrov Paşinyan-Putin görüşmesinin önemli olduğunu belirterek “Bizim için Ermenistan’ın yeni Başbakanı tarafından ülkesinde mevcut durumun ve perspektiflerin değerlendirilmesi duymak önemlidir” ifadelerini kullandı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+