​Monako`da ilk defa Ermenistan günleri düzenlendi - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Արփող

Gündem :

10 Eylül 2018  

​Monako`da ilk defa Ermenistan günleri düzenlendi

​Monako`da ilk defa Ermenistan günleri düzenlendi ​Monako`da ilk defa Ermenistan günleri düzenlendi
Monako’da ilk defa olarak düzenlenen Ermenistan günleri kapsamında ünlü Ermeni besteci Aram Kahçatryan’ın 115․ doğum yıldönümüne ithaf olunan konser de düzenlendi. Uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan piyanist Nare Arğamanyan ile dünyaca ünlü soprano Hasmik Papyan’ın katılımıyla yapılan konser, “Opera Monte Carlo”nun “Salle Garnier” salonunda gerşekleştirildi.

Aram Khaçatryan, 1974 yılında Prens 3. Rainier ile Prenses Grace Kelly’nin davetiyle, “Opera Monte Carlo”da konser veren ilk Ermeni oldu.

“Opera Monte Carlo”nun giriş holünde Aram Khaçatryan’ın, dünyaca ünlü isimler ile çekilen resimleri de sergilendi. Soprano Hasmik Papyan için bu konser, 2009 yılından sonra “Opera Monte Carlo”nun “Salle Garnier” salonunda verdiği ikinci konserdi. Konser sırasında ilk defa Gomidas eserleri de seslendirildi.

Monako’lu seyirci, Gomidas eserlerini o kadar beğendi ki ayakta alkışladı. Konseri izlemek için ABD, Kanada, Almanya, Holanda, Fransa, Rusya ve birçok diğer ülkeden Ermeniler gelmişti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+