​Umut Ali`nin köyünde heyecanlı bekleyiş - Gündem
19 Ekim 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Սահմի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

17 Eylül 2018  

​Umut Ali`nin köyünde heyecanlı bekleyiş

​Umut Ali`nin köyünde heyecanlı bekleyiş ​Umut Ali`nin köyünde heyecanlı bekleyiş
YAYLADA hayvan otlatırken merak üzerine geçtiği Ermenistan’da iki aydır tutuklu bulunan 16 yaşındaki Umut Ali Özmen’in ailesi evlatlarının Türkiye’ye dönmesi için saatleri sayıyor.

Kars’ın Akyaka ilçesine bağlı 16 haneli Küçükdurduran köyünde yaşayan Özmen Ailesi, 24 Temmuz’da Umut Ali’nin kaybolduğu haberiyle sarsıldı. Anne Altınay Özmen, o günü şöyle anlatıyor: “Sabah süt sağdıktan sonra Umut Ali, benden izin alıp çay çiçeği toplamaya gitti. Ayaklarında terlikler vardı. ‘Çabuk gel, yemek yiyeceğiz’ dedim. Saat 16.00 olduğunda gelmemişti. Aradım, telefonu kapalıydı. Babasını aradım. Arkadaşlarına sordum. Bir yerlere takılmıştır diye düşündük. Akşam 6’da inekler otlamaktan gelince telaşa kapıldım. Umut Ali’nin en son gittiği yerde köylülerle beraber onu aradık. Yanında kimse olmadığı için nereye gittiğini bilmiyorduk. Öldüğünü sandık. Yılan sokmuştur, kayadan düşmüştür ya da suda boğulmuştur zannettik. Ermenistan’da olacağı aklımıza gelmedi. Ama Ermenistan’da ve sağ olduğunu öğrenince çok sevindik. Yarın eve gelir diye düşündük. Çünkü yanlış geçenleri geri veriyorlardı. Fakat bu kez öyle olmadı. Her gün ağladım. Çok zayıfladım. Oğlumun şiddet gördüğünü öğrenince işten güçten kesildim. Biz yağ ve peynir üreterek geçinen insanlarız. Evimin işleriyle de ilgilenemedim.”

HAYVANLARIMI SATTIM
Baba Mustafa Özmen ise oğlunu getirebilmek için gerek Ankara’ya gitmek gerekse Ermenistan’da oğlunu ziyaret etmek amacıyla birçok girişimde bulunduğunu, hayvanlarının yarısını satmak zorunda kaldığını anlattı. Baba Özmen, “Bu kadar uzun süreceğini tahmin etmezdim. Çok zor geldi. 10 yıl yaşlandım. Manen ve madden sarsıldım. Umut Ali geceleri aklımdan çıkmıyordu. Eşimin yanında ağlayamadığım için gizli gizli ağlıyordum” dedi. Yarın ya da en geç bu hafta içerisinde Umut Ali’ye kavuşmayı ümit eden baba , “Adak adadık. Oğlum geldiğinde bir kurban” keseceğiz” diye konuştu.

HÜRRİYET VE ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR
Anne Özmen “Oğlumun geleceğini duyduğumdan beri sevinçten uyuyamıyorum. Hürriyet gazetesine ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.Bu haber hu.....t kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+