​Arpine Hovhannisyan Azerbaycan’ın Ermeni yerleşim yerlerini ateşe tabi tuttuğu hakkında AKPM’ye bil - Gündem
27 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

19 Eylül 2018  

​Arpine Hovhannisyan Azerbaycan’ın Ermeni yerleşim yerlerini ateşe tabi tuttuğu hakkında AKPM’ye bil

​Arpine Hovhannisyan Azerbaycan’ın Ermeni yerleşim yerlerini ateşe tabi tuttuğu hakkında AKPM’ye bil ​Arpine Hovhannisyan Azerbaycan’ın Ermeni yerleşim yerlerini ateşe tabi tuttuğu hakkında AKPM’ye bilgi verdi
Ermenistan Parlamentosu Başkanı Yardımcısı Arpine Hovhannisyan Avrupa Konseyi Parlamenter Maclisi (AKPM) İzleme Komisyonu’na Azerbaycan’ın Ermeni yerleşim yerlerine ateş açtığı hakkında bilgi verdi. Hovhannisyan son olarak Azerbaycan’ın, Ermenistan’ın Tavuş bölgesine bağlı Koti köyünü ateşe tabi tutması sonucunda köy sakini Suren Sephanyan’ın yaralanması olayını anlattı.

Bilgiyi Facebook sayfasından aktaran Hovhannisyan şu yorumu yaptı,

“Azerbaycan makamları Ermenistan’daki son gelişmeleri fırsat bularak Karabağ sorununun müzakere sürecinede olası yaşanacak başarısızlıklar için Ermeni tarafını suçlu olarak göstermeye çalışıyor. Her zaman söylerim ve bir kez daha söylemekten çekinmiyorum: söz konusu Karabağ sorunu olunca biz hep beraberiz”.

Hovhannisyan komitenin talebi üzerine, Ermenistan’ da son dönemde yaşanan siyasi gelişmeler hakkında da bilgi verdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+